Rozkład dnia w psim hotelu

Co też psy porabiają podczas pobytu w hotelu dla zwierząt?

Dopasowujemy przebieg pobytu psa w naszym pensjonacie, tak aby był możliwie zbliżony do tego, który pies ma będąc w domu. 

 

Spacery dla psów

Każdy pensjonariusz ma codziennie przynajmniej trzy spacery - w tym jeden przynajmniej godzinny, podczas którego może wyszaleć się do woli.Psy wychodzą na spacer nie tylko za potrzebą, ale przede wszystkim dla ruchu. Muszą gdzieś spożytkować swoją energię zwłaszcza, gdy są młode. U nas mają taką możliwość na ogrodzonym trawiastym terenie o powierzchni 4000m2. 

Każdy gość hotelowy ma codziennie przynajmniej trzy spacery. Oczywiście dzień musi rozpoczynać się od wyjścia na dwór, żeby pies mógł załatwić swoje potrzeby i rozruszać się po przespanej nocy. Około południa przychodzi pora na właściwe duże wyjście, na którym psy mogą się wybawić do woli. Forma aktywności jest dobierana indywidualnie do psa. Może to być aportowanie, zabawy sznurkiem, zabawa z innymi gośćmi hotelowymi, lub po porostu spacerowanie. Jeśli jest taka potrzeba, po południu jest dodatkowe wyjście na spacer. Obowiązkowo jednak psy muszą załatwić się przed snem. Jeśli chcesz, możesz skorzystać z opcji szkolenia psa podczas pobytu w hotelu. Zakres takiej nauki jest ustalany indywidualnie. 

 

 

Posiłki

Kiedy 30 lat temu zaczynałem moją przygodę z psami wśród hodowców pokutował pogląd, iż psa należy karmić 6 razy w tygodniu. Jeden dzień przerwy, gdyż w naturze wilki nie jadały codziennie i taka jednodniowa głodówka miała wychodzić psu na zdrowie. Potem przyszła moda na karmienie raz dziennie przez siedem dni w tygodniu. Obecnie większość hodowców skłania się do karmienia dwa razy dziennie i bardzo dobrze to psom służy. Dlatego propagujemy ten sposób karmienia psów dorosłych, a szczeniąt odpowiednio częściej. Na życzenie właściciela możemy przygotować domowe jedzenie według zaleceń właściciela.

 

 

 

 

Odpoczynek

Po spacerze i posiłku przychodzi czas na zasłużony odpoczynek. Wtedy psy przebywają w ogrzewanych pomieszczeniach. Każdy ma swoje legowisko i dostęp do wody, może więc spokojnie poddać się sjeście.  Jeśli  będą miały ochotę się pobawić zabawkami lub między sobą, to mają taką możliwość. Jednak większość z nich na spacerze się na tyle wybiega, że potem raczej mają ochotę na drzemkę.

 

 

 

Indywidualne podejście

Każdy pies ma swoją własną osobowość, preferencje oraz stan fizyczny. Musimy to uwzględnić w rozkładzie dnia oraz w dobraniu odpowiednich warunków dla naszego gościa hotelowego. Psy towarzyskie lepiej się czują w towarzystwie innych psów, z którymi zawsze mogą się pobawić, natomiast inne będą wolały osobny pokój.

Dotyczy to również częstotliwości wychodzenia na dwór. Z reguły trzy wyjścia dziennie są wystarczające, jednak młode psy muszą wychodzić częściej, a szczeniaki nawet co godzinę. Są również takie psy, którym zdrowie nie pozwala na dłuższe spacery. Dlatego indywidualnie dopasowujemy częstotliwość wyprowadzania i długość poszczególnych wyjść.

Psy starsze lub podczas rekonwalescencji będą miały swoje własne wymagania, które też muszą zostać spełnione. Robimy to zgodnie z zaleceniami właściciela.