Program szkolenia

Jeśli masz psa wymagającego szczególnej uwagi lub nie satysfakcjonuje Ciebie uczęszczanie z nim na szkolenie grupowe, czytaj dalej. To jest coś dla Ciebie.

Nie ważne jakiej rasy psa masz i w jakim on jest wieku. Ty również zasługujesz na to, by cieszyć się spacerami z psem i czerpać przyjemność z posiadania zwierzęcia w domu.

program szkolenia indywidualnego psa

Z pewnością nieraz spotykasz na spacerze osoby z posłusznymi psami, które przychodzą na komendę lub pozostają spokojnie w domu podczas nieobecności właściciela. Twój pies też taki może być, jeśli tylko nauczysz się odpowiednich technik oddziaływania na niego

Skoro jesteś na tej stronie, zapewne szukasz fachowca, który rozwiąże problemy behawioralne Twojego psa i sprawi, że zacznie on Ciebie słuchać. Wyszkoli go, by był czuły na sygnały i komendy, które będziesz mu wydawać. Ty z kolei dowiesz się, w jaki sposób oddziaływać na psa, by zachowywał się we właściwy sposób bez potrzeby zapisywania się na cały kurs.

Jakie oczekiwania od szkolenia mają świadomi właściciele psów?

Zapisując się z psem na szkolenie zapewne robisz to w celu uzyskania konkretnych efektów. Co ciekawe każdy właściciel ma inne oczekiwania od psa. Jeden chce, by pies przychodził na komendę, drugi – żeby ładnie bawił się z psami lub dziećmi, inny – by pies przestał zjadać napotkane pożywienie leżące w trawie, a jeszcze inny – by startować z psem w zawodach sportowych. Stąd standardowe szkolenia są tak skonstruowane, by zaspokoić te wszystkie oczekiwania. Być może nie potrzebujesz przerabiać te wszystkie elementy, a chcesz nauczyć psa tylko niektórych rzeczy, które są na szkoleniu grupowym. Do tego właśnie służą szkolenia indywidualne, na których otrzymasz swój własny plan pracy z psem, który możesz urzeczywistnić bez konieczności zapisywania się na szkolenie grupowe.
Indywidualne podejście

Każdy pies jest inny. Niektóre potrzebują szczególnego szkolenia dopasowanego do ich potrzeb i problemów, które sprawiają. Szczególnie dla nich najwłaściwsze będzie szkolenie indywidualne dopasowane do psa, a nauka będzie wtedy dużo skuteczniejsza. Dzięki niemu możesz wyszkolić go bez potrzeby przerabiania wszystkich elementów standardowego szkolenia, które dla Twojego psa mogą być zbędne.

Szkolenia indywidualne w domu

Wiele osób zgłasza się do mnie, bym pomógł im w wyszkoleniu psa. Z reguły proponuję kursy grupowe, ale nie zawsze właściciel ma możliwość przyjeżdżania z psem na zajęcia. Powodem może być choroba lokomocyjna psa, ewentualna konieczność samotnego podróżowania z psem i brak możliwości kontrolowania jego zachowania w samochodzie lub jesteś osobą zapracowaną i nie masz czasu na regularne chodzenie na szkolenia. Pomocą jest tutaj szkolenie indywidualne, które jest prowadzone na Twoim ogródku lub w okolicach Twojego miejsca zamieszkania. Jest to bardzo wygodna forma szkolenia, gdyż umożliwia pracę z psem w dowolnym miejscu i czasie czyniąc je dostępnym dla wszystkich osób bez konieczności ruszania się z domu.

Szkolenia indywidualne w Szkole

Niekiedy na przeszkodzie do podjęcia szkolenia grupowego jest brak odpowiadających terminów szkoleń lub możliwość uczestniczenia tylko w niektórych zajęciach. Spotykałem się nawet z sytuacjami, w których właściciele psów przyjeżdżali jedynie na krótko do Wrocławia i nie mieli czasu, by przechodzić cały cykl szkolenia, a chcieli szybko mieć efekty. Jedynym rozwiązaniem może być wtedy szkolenie indywidualne prowadzone w Szkole dla Psów lub u Ciebie w domu. W każdym przypadku można dopasować program zajęć stosownie do potrzeb psa i jego właściciela. Możesz więc otrzymać swój własny unikalny program szkolenia dla Twojego psa bez konieczności sztywnego wiązania się z terminami zajęć grupy i bez czekania na kolejny termin rozpoczęcia szkolenia.

Jeśli zatem masz psa, możemy pomóc Ci wyszkolić go, by przestał on sprawiać problemy i życie z nim przestało być pasmem nerwów Twoich i ludzi z Twojego otoczenia. Możesz to zrobić w sposób wygodny i komfortowy zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego psa, i to bez marnotrawstwa Twojego cennego czasu.

Problemy behawioralne

Nie wszystkie psy są doskonałe. Niektóre z nich mają problemy behawioralne, czyli z właściwym zachowaniem, agresją lub lękliwością. Mogą być one wrodzone lub nabyte w skutek niewłaściwego prowadzenia lub przypadkowych zdarzeń. Przeważnie są one do naprawienia, lecz w wielu przypadkach wymagają dłuższej i specjalistycznej pracy. Nie wszystkie mogą być rozwiązane podczas innych rodzajów szkolenia. Dlatego też nie wszystkie psy nadają się do pracy w grupie. Z niektórymi można sobie poradzić wyłącznie podczas indywidualnych spotkań i częstokroć tylko one mogą rozwiązać jego problemy behawioralne, by mógł być szczęśliwym zwierzakiem. Przy tym masz pewność, że cała uwaga trenera jest poświęcona Twojemu psu, a ty możesz bez nerwów pracować nad rozwojem swojego psa.

Szczenięta

Nie każdy właściciel szczeniaka zdaje sobie sprawę z tego, jakie skutki może przynieść złe wychowanie szczeniaka. A przecież z niego wyrośnie pies, z którym będziemy żyli przez kilkanaście lat. Warto więc pamiętać o tym, że małe problemy ze szczeniakiem, które mogą wydawać się wręcz zabawne, mogą zostać pomnożone przez wielkość dorosłego psa. Dlatego tak istotne jest od początku budowanie właściwych relacji z właścicielem.

Jesteśmy po to, by pomóc Ci wychować Twojego szczeniaka, by wyrósł na mądrego psa. Roboty jest tu co niemiara. Może to być nauka porządku, kulturalnych zabaw bez bolesnego gryzienia po rękach, niezjadania napotkanych rzeczy na podwórku albo radzenie sobie ze wszelkimi innymi zachowaniami, które sprawiają nam kłopot.

Jeśli masz trudności z regularnym uczęszczaniem na zajęcia przedszkola dla szczeniąt lub Twój szczeniak ni skończył jeszcze kwarantanny, możesz zdecydować się na szkolenie indywidualne. Pozwoli ono szybko i sprawnie załatwić palące problemy bez konieczności ryzykowania zdrowia szczeniaka.

Szkolenie indywidualne rozwiązuje te problemy i umożliwienie wszystkim osobom uzyskanie umiejętności pracy z psem i właściwego oddziaływania na jego zachowanie.

Zastanów się, jak zmieni się Twoje życie, gdy pies będzie wracał na komendę, a ty zrozumiesz jego zachowanie:

 • Będziesz sobie radził z psem
 • Będziesz w stanie zawsze odwołać go od innego psa
 • Spacery staną się przyjemnością
 • Pies zacznie Ciebie słuchać
 • Przestanie sprawiać problemy
 • Przestanie podbiegać do wszystkich ludzi na spacerze
 • Przestanie skakać na gości
 • Poprawią się Twoje relacje ze znajomymi
 • Nie będziesz się musiał denerwować jego zachowaniem
 • Pies zacznie Ciebie szanować i zobaczy w Tobie szefa
 • Będziesz rozumiał jego zachowania
 • Będziesz miał wiernego towarzysza na długie lata

Każdy odpowiedzialny właściciel psa chce mieć grzecznego podopiecznego, by móc spokojnie iść na spacer, być dobrze postrzeganym przez znajomych, sąsiadów i móc się szczycić zachowaniem psa przed otoczeniem.

Szkolenie indywidualne jest to często jedyny dostępny dla ludzi sposób wyszkolenia psa pod okiem doświadczonego fachowca. Poza tym jest bardzo wygodne dla właściciela, gdyż oszczędza jego cenny czas. Umożliwia też umówienie się ze szkoleniem na dogodną porę bez konieczności zmieniania swojego normalnego rozkładu zajęć.

Czy chcesz mieć instruktora wyłącznie dla siebie, który będzie mógł się spokojnie skoncentrować na Twoim psie i Twojej pracy z nim? Szkolenie indywidualne dobywa coraz większą popularność, gdyż każdy chce, by jego pies miał swojego indywidualnego nauczyciela, który pomoże w wychowaniu psa. Oczywiście musi być on fachowcem w swojej dziedzinie. Ty też go możesz mieć i to bez konieczności wychodzenia z domu

Szkoleniem zajmuję się od 1989 roku, a w zawodach agility staruję od 1999 roku odnosząc wiele sukcesów. Wymaga to przygotowanie psa na dużo wyższym poziomi, niż podstawowe posłuszeństwo. Tak więc moje doświadczenie w tej dziedzinie może pomóc każdemu w nawiązaniu właściwych relacji z psem. Stąd moim obowiązkiem stało się pomaganie ludziom w wychowaniu psów, co też sprawia mi wielką satysfakcję.