Stacjonarne szkolenie psów

szkolenie psów

Ty też możesz mieć grzecznego psa

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zastanawiać nad tym, co kieruje zachowaniem psa? Dlaczego tak cieszy się z naszego powrotu do domu? Jaką znajduje przyjemność w ciągnięciu nas na smyczy? Na te i inne pytania trzeba sobie odpowiedzieć, by móc oddziaływać na psa w taki sposób, by zmienić jego nawyki. Oczywiście temu służy szkolenie psa, czyli to, co jest naszą specjalnością.
Wzięcie zwierzaka do domu wiąże się nie tylko z przyjemnością zabaw ze szczeniakiem oraz kontaktem z naturą, ale również z odpowiedzialnością za zwierzę oraz koniecznością znalezienia mu odpowiedniego miejsca w naszym życiu. Nie każdemu starcza naturalnych umiejętności albo czasu właściwe układanie psa, a czasem trafimy na osobnika o trudniejszym charakterze, któremu potrzebna jest gruntowniejsza tresura.

Jeśli twój czas jest bezcenny…

Nie zawsze starcza nam czasu na jeżdżenie na szkolenie psów. W końcu to nie tylko uczestnictwo w zajęciach i tresura psa, ale również czas, jaki potrzebujemy na podróż w jedną i drugą stronę. Dlatego też w niektórych przypadkach, zwłaszcza przy większych odległościach, dojazdy na szkolenia mogą być ekonomicznie nieuzasadnione. W końcu ten czas można spożytkować w inny sposób osiągając upragnione cele. Jeśli więc jesteś bardzo zajętą osobą i jednocześnie chcesz posiadać psa, zostawienie go na czas szkolenia jest najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście pies nie jest automatem, którego można zaprogramować, by na komendę siadał, leżał, przychodził na zawołanie, chodził przy nodze aportował, czy wykonywał różne sztuczki. Pies słucha się tych osób, które potrafią wyegzekwować określone zachowania lub zmotywować psa do pracy. Jednak podczas tresury pies nabiera odpowiednich nawyków, dzięki czemu uzyskując od nas odpowiednie instrukcje, z łatwością będziesz w stanie wyegzekwować odpowiednie zachowanie od niego.
Zdarzają się również zachowania, których wyeliminowanie wymaga sporej dawki cierpliwości i systematycznej pracy z psem. Jeśli więc nie starczyło Ci czasu na nauczenie psa porządku, możemy zrobić to za Ciebie, nawet jeśli pies jest już starszy. Zdarzało nam się robić to nawet z kilkuletnimi psami i zawsze osiągaliśmy pożądane rezultaty.

Trudne przypadkiszkolenie psów

Są takie osobniki, które nie poddają się innym rodzajom szkoleń z powodu ich trudnego charakteru. Dzieje się to zwłaszcza w przypadku wystąpienia reakcji agresywnych, które mogą spowodować to, że boimy się czegokolwiek wyegzekwować na nim w obawie o nasze zdrowie. Są to trudne przypadki i zazwyczaj jedynym rozwiązaniem może być stacjonarna tresura psów. Z takimi psami są w stanie poradzić sobie jedynie doświadczone osoby. Dlatego nie wszystkie szkoły je przyjmują, gdyż układanie psów z agresją wymaga sporych umiejętności, a i pracy jest tutaj wiele. Na szczęście mamy na tyle duże doświadczenie, że możemy się podjąć pracy z takimi psami, a na koniec przeszkolić domowników, by wiedzieli, jak sobie poradzić ze swoim pupilem.