Przedszkole dla psów

psie przedszkole

Tu wychowasz swojego psa i zrozumiesz jego zachowania.

 

 

Czego nauczy się Twój szczeniak w Przedszkolu dla Psów?

Każdy, kto ma szczeniaka, najchętniej przyglądałby się jego zabawom z innymi psami. Jest to bardzo ważna część wychowania. Daje ona możliwość nauczenia się reguł rządzących w stadzie. Dzięki zabawom szczeniak uczy się zachowania w stosunku do innych psów. Dzięki temu będzie mógł sobie pozwolić na swobodę w kontaktach z innymi psami w dorosłym życiu, a co najważniejsze, nie będzie się ich bał.

Aby to osiągnąć, zabawy muszą przebiegać w taki sposób, aby nasz szczeniak był z nich zadowolony. Tylko takie pozytywne doznania dadzą pożądany efekt. Dlatego też na zajęciach przedszkola szczenięta są dobierane do zabaw w taki sposób, by wszystkie były zadowolone z kontaktów z rówieśnikami. Pieski delikatniejsze i mniejsze bawią się w jednej grupce, a w drugiej grupce większe i mocniejsze z odpowiadającym im siłą i energią. Dodatkowo każdy właściciel jest zobowiązany reagować i przerywać zabawy, które stają się niekulturalne. Dzięki temu nie tylko nikt nie czuje się pokrzywdzony, ale również wzrasta pozycja właściciela, a szczeniak znajduje w nim oparcie. Jest to zgodne ze znaną zasadą negocjacji o nazwie Win-Win - wszyscy tu wygrywają i wszyscy są zadowoleni ze spotkania. Dzięki czemu wszystkie szczeniaki bardzo chętnie przychodzą na kolejne zajęcia Psiego Przedszkola.

Jednak zabawy, to nie wszystko. Każdy z nas powinien sobie zadać pytanie, po co sobie sprawił psa? Dla innych psów, czy dla siebie? Jeśli chcesz mieć psa, który lubi wykonywać Twoje polecenia, przyjemność sprawia mu zabawa z Tobą, musisz się z nim po prostu bawić i uczyć go różnych przydatnych zachowań. Pamiętaj o tym, że im więcej pies znajduje przyjemności w jakimś zachowaniu, tym chętniej je powtarza. Tak więc im więcej bawi się z innymi psami, tym chętniej to robi. Im więcej bawi się z Tobą, tym chętniej zwraca na Ciebie uwagę. Jest to więc najlepsza recepta na budowanie zainteresowań szczeniaka. Jeśli więc zobaczysz, że Twój szczeniak nic nie widzi poza możliwością zabawy z innymi psami, z pomocą przyjdą Ci propozycje różnych ćwiczeń, które poznasz podczas kursu Przedszkola dla Psów. Będą one w stanie zainteresować psiaka,  a dzięki temu mamy wielki wkład w rozwój naszej latorośli. To naprawdę działa. Dowodem na to może być fakt, że moje psy podczas pracy na przeszkodach nie tylko nie zwracają uwagi na inne psy będące nieopodal, ale wręcz nie lubią, jak któryś pies zacznie im przeszkadzać. Wręcz mówią mu swoim językiem: Idź stąd. Ja teraz mam ciekawsze zajęcie, niż zabawy z Tobą. Oczywiście wynika to z faktu, że moje psiaki bardzo dużo czasu spędzają na pokonywaniu toru przeszkód i dlatego tak lubią to robić.

Jaką korzyść będziesz miał przychodząc z psem do Przedszkola?

psie przedszkole

Podstawą bycia z psem jest rozumienie jego zachowań i poznanie ich przyczyn. Wtedy łatwo można sobie poradzić z oduczaniem niewłaściwych zachowań. Można również czytelnie przekazywać mu takie informacje, jakie chcemy przekazać. Tego wszystkiego nauczysz się na zajęciach Przedszkola. Nauka ta umożliwi budowanie więzi opartej na wzajemnym porozumieniu i znalezienie zabaw będących atrakcją zarówno dla psiaka, jak i dla Ciebie. Oprócz tego wyniesiesz sporo wiedzy na temat zachowania się psów i odpowiednich metod pracy z nimi.

Od jakiego wieku szczeniaczki przychodzić na zajęcia Przedszkola?

Przedszkole przeznaczone jest dla szczeniąt, które mogą już kontaktować się z innymi psami. Z reguły jest to wiek od 2,5 do 3 miesięcy. Jest to związane z koniecznością zachowania odpowiedniej kwarantanny po szczepieniach. Zatem prosiłbym o skonsultowanie tego faktu z Waszym lekarzem. Z reguły pozwalają oni na wychodzenie szczeniaka na dwór i kontakty z innymi psami po drugim szczepieniu na choroby zakaźne. Pies przychodzący do przedszkola może być przed szczepieniem przeciwko wściekliźnie.

Czym się różni Przedszkole od Szkolenia Posłuszeństwa?

Zajęcia w Psim Przedszkolu zawierają głównie elementy istotne dla wychowywania małych szczeniąt (choroba lokomocyjna, nauka czystości, motywacja do pracy z nami, socjalizacja z otoczeniem, pielęgnacja). Później pojawiają się elementy istotne dla wychowania dorosłego psa, a które warto zrobić już ze szczeniakiem (zasady przywoływania psa do siebie, badanie psa u lekarza, niezjadanie z ziemi). Z kolei szkolenie dla psów starszych zawiera już wszystkie rzeczy potrzebne do życia z psem ze szczególnym uwzględnieniem przywoływania psa w każdej sytuacji, kontroli jego zachowania oraz współpracy z właścicielem.

Jak wyglądają poszczególne zajęcia Przedszkola dla Psów?

Z reguły 30 minut jest przeznaczone na pracę psa z właścicielem, a pozostałe 30 minut minut na zabawy psów ze sobą, by mogły one socjalizować się w grupie rówieśników. Zabawy te muszą jednak być kontrolowane, co przy okazji uczy posłuszeństwa. Ma to na celu wychowanie takiego psa, który chętnie zwraca na Ciebie uwagę i jednocześnie potrafi zachować się w psim towarzystwie. 

przedszkole dla szczeniąt

Zajęcia z psami odbywają się na dworze, na bezpiecznym, ogrodzonym terenie o powierzchni 4000 m2. Przedszkolaki mają więc odpowiednią przestrzeń do zabaw oraz zapewnione naturalne podłoże o najlepszej dla nich przyczepności. Można w końcu iść na spacer do parku albo na zajęcia Przedszkola. Tak czy inaczej trzeba wychodzić z psem bez względu na pogodę. Dla miejskiego psa, który większą część życia spędza zamknięty w domu czy w mieszkaniu, przebywanie na dworze to wyjątkowa przyjemność. To możliwość swobodnego poruszania się, poznawania nowych miejsc, nowych zapachów, nowych dźwięków. Pies w bezpiecznych warunkach doświadcza nowych bodźców, a jednocześnie oswaja się ze specyfiką miasta – na placu słychać przejeżdżające samochody, pociągi czy ludzkie głosy. To ważny element socjalizacji. Także dla właścicieli to znaczący aspekt życia z psem – czy spacery i przebywanie na świeżym powietrzu nie są istotnymi powodami, dla których chcemy mieć psa? Im więcej przebywamy na dworze – tym jesteśmy zdrowsi, bardziej odporni i szczęsliwsi – zarówno my, jak i nasze psy! Jeśli jednak pogoda wybitnie nie będzie sprzyjała zajęciom, będą one odwoływane i kurs się wydłuży. Można również przerwać cykl spotkań i powrócić, gdy pogoda będzie lepsza.